Aktuale

Për një ditë 62 persona në Kosovë janë shëruar nga koronavirusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) i ka publikuar rezultatet e fundit për viktimat, rastet e reja dhe të shëruarit nga koronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 62 pacientë.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.554 raste.

Ndërkaq, sot janë konfirmuar gjithashtu 46 raste të reja me COVID-19.

the authorGazetaKNN