Sport

Përforcimi i ri i Juventusit në teste mjekësore (Foto)

Douglas Costa tashmë është në Itali. Ylli brazilian gjatë ditës do t’i kryej testet mjekësore dhe më pas do të nënshkruaj me Juventusin
Ylli i Bayern Munichut, Douglas Costa tashmë gjendet në J-Medical në Torino për t’i kryer testet mjekësore.

Më pas braziliani do të nënshkruaj kontratë me kampionin e Italisë, Juventusin, përcjell Express.

Yllin brazilian do të huazohet për një sezon, për 6 milionë euro, me të drejtë blerje vitin tjetër për 40 milionë euro.

Costa do të jetë transferimi i dytë i Juventusit, pas sulmuesit të Sampdorias, Patrick Schick. /Express/