Rajon & Botë

Përfshihet nga zjarri rokaqielli 75 katësh në Dubai (Foto/Video)

“Sulafa Tower” rokaqielli 75 katësh është kapluar nga zjarri dhe tymi.

Një video e filmuar e postuar në rrejtin social në Twitter tregon se si copat e ndërtesës fillojnë të bien në tokë.

Mediat lokale raportojnë se zjarri ka filluar në katin e 35-të, duke cituar një zyrtar nga Mbrojtja Civile.

Zyrtari tha se departamenti u informuar për zjarrin rreth orës 2.48pm(lokale) dhe se zjarri është ende në vazhdim, shkruan Russian Today, transmeton Express.

dubai

dubai1