Aktuale

Përkujtohet dëshmori Bahri Fazliu

Në 19-vjetorin e rënies, nesër përkujtohet heroi Bahri Fazliu, ku duke filluar nga ora 12:00 do të bëhen homazhe.

Homazhet do të bëhen në fshatin Llaushë të Podujevës, tek lapidari i heronjve të Kosovës Fahri dhe Bahri Fazliu.

Bahri Fazliu ra heroikisht më 7 maj të vitit 1998 në trekëndëshin kufitar Kosovë-Shqipëri-Mali i Zi./KosovaPress/