Aktuale

Përkujtohet heroi Sali Çekaj, marrin pjesë Thaçi e Haradinaj

Sot bëhen 19 vjet që nga rënia e heroit të Kosovës, Sali Çekaj.
Gjeneral Çekaj ra dëshmor në betejën e Koshares më 19 prill 1999.

Për nder të komandantit Çekaj, sot në Prishtinë mbahet akademi përkujtimore.

Në këtë akademi do të marrin pjesë edhe Presidenti Hashim Thaçi dhe Kryeministri Ramush Haradinaj.