Shëndetësi

Personat që kanë shtypje të lartë të gjakut, t’i ndalin urgjentisht këto ushqime

Simptomat e shtypjes së lartë të gjakut përfshijnë dhimbje gjoksi dhe dhimbje koke.
Gjendja, e cila njihet edhe si hipertension, prek 25% të popullsisë, transmeton lajmi.net.

Edhe pse ekzistojnë metoda trajtimi me medikamente, është e mundur që të zvogëloni rrezikun tuaj edhe në mënyrë natyrale, transmeton lajmi.net.

Ndryshimet e shëndetshme në dietën tuaj konsiderohen si mënyrë e thjeshtë për të ulur rrezikun në mënyrë natyrale.

Instituti i ushqimit “Edison” këshillon të shmangni ushqimet e natriumit dhe të kafesë.

Për të mos u shfaqur këto simptoma emblematike, ekzistojnë disa ushqime të cilat duhet t’iu shmangeni.

Ja cilat janë ato:

Alkooli
Proshuta
Kafeja
Djathi
/Lajmi.net/