Sport

Platini: Dua që Mbappe të transferohet te kjo skuadër

Ylli i PSG po konsiderohet talenti më i madh sot në futboll, dhe për të interesim ka shprehur Real Madrid.

PSG kishte paguar jo pak për të transferuar atë nga Monaco, por do ta ketë shumë të vështirë ta mbajë në të ardhmen në skuadër.

“Më pëlqen shumë Neymar”, ka deklaruar Tuttosport, përcjell lajmi.net.

“Dhe aty është është një fëmijë që luan me të te PSG. Mbappe, ky është ai”.

“Ai mund të jetë ylli gjatë dhjetë viteve të ardhshme. Unë do t’ia sugjeroja atë të gjithëve”.

“Nuk e di nëse Juventus mund të përballojë atë tani, dhe do të jetë edhe më vështirë në të ardhmen, pasi vlera e tij do të rritet edhe më shumë”.