Aktuale

Policia arreston të shumëkërkuarin Besim Zeqiri- ‘Kaça’

Policia e Kosovës ka arrestuar Besim Zeqirin, të shumëkërkuarin nga Gjykata e Mitrovicës për disa vepra penale.

Ai është arrestuar në Prishtinë pas disa viteve të qëndrimit në arrati.

Besim Zeqiri me nofkën “Kaça” është arrestuar nga Policia në Prishtinë dhe menjëherë është dërguar në Mitrovicë ku i është caktuar masa e paraburgimit.

Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar avokati i Zeqirit, Gani Rexha.

“Po është arrestuar në Prishtinë dhe të premten i është caktuar paraburgimi prej një muaji. Ai dyshohet për veprën penale të krimit të organizuar”, tha Rexha për KALLXO.com.

the authorE B