Aktuale

Policia e Tiranës me apel pak para ndërrimit të viteve

Policia e rrugore Tiranës pak para ndërrimit të viteve ka bërë një apel për të gjithë drejtuesit e automjeteve për respektimin e normat e sjelljeve.

“Mos përdorimi pije alkoolike dhe telefonin gjatë drejtimit të mjetit por edhe përdoreni shërbimin publik për të shkuar në destinacion”, thuhet në apel.

Shërbimi i policisë rrugore ka bërë plan për normalitetin e trafikut dhe nuk do të tolerojë përdorimin e alkoolit, përdorimin e telefonit dhe tejkalimin e shpejtësisë./KosovaPress/

the authorE B