Aktuale

Policia në kërkim të disa personave për therjen me thikë në Obiliq

Pas përleshjes dhe therjes me thikë të një personi në Obiliq, zyrtarët e Policisë së Kosovës kanë thënë se i kanë identifikuar dhe po kërkojnë autorët e sulmit.

Për këtë rast kohë më parë raportoi edhe Agjencia e Lajmeve FaktePlus.

Ndërsa, policia e Kosovës e ka konfirmuar rastin, duke thënë se ka ndodhur vetëm një përleshje.

Zëdhënësja e policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka thënë se rreth orës 13:00 në Obiliq në rrugën “Adem Jashari”, ka ndodhur një përleshje ku lëndime trupore ka pësuar një person.

“Rreth orës 13:00 kemi pranuar informatën për një përleshje në rrugën “Adem Jashari”, në Obiliq, ku lëndime trupore ka pësuar një person (mashkull)”. Personi i lënduar është dërguar për tretman mjekësor”, ka thënë ajo.

Ahmeti tha se njësitet policore kanë identifikuar personat e përfshirë në rast dhe janë vënë në kërkim të tyre./FaktePlus

the authorBurbuqe Metolli