Rajon & Botë

Policia spanjolle vret 4 të dyshuar për sulmin terrorist në Barcelonë

Një zëdhënëse e policisë se Katalonisë ka konfirmuar që zyrtarët policorë kanë vrarë katër të dyshuar dhe kanë plagosur një tjetër për sulmet terroriste në lagjen Cambrils në Barcelonë.

Besohet se rrjeti i terroristeve dhe janë në kërkim te të dyshuarve tjerë për sulmin që la të vdekur më shumë se 20 persona sonte në Spanjë.

Gjatë këtij operacioni për vrasjen e 4 terroristeve policia ka parandaluar një sulm tjetër.

Të lënduar ka edhe në anën e policisë. /GazetaExpress/

the authorE B