Sport

Portugalia në gjysmëfinale, eliminoi Poloninë pas penalltive (Video)

Portugalia është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian pasi eliminoi ne çerekfinale Poloninë vetëm pas ekzekutimit të penalltive

Portugalia është gjysmëfinalisti i parë në Euro 2016, pasi eliminoi Poloninë pas ekzekutimit të penalltive, duke fituar me rezultat 5:3.

Robert Lewandowskit dhe Renato Sanches shënuan për rezultatin 1:1 pas 120 minutave lojë.

Portugalia ka arritur në këtë fazë me të gjitha barazime në kohën e rregullt. Në gjysmëfinale, Portugalia pret fituesin e duelit Uellsi – Belgjikë. /Express/