Aktuale

Presidenca: Nëse nuk zgjidhet presidenti i ri, posti i kalon Metës

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar në studion e “Opinion” pas debatit për krizën politike dhe zgjedhjen e kreut të ri të shtetit.

Duke iu përgjigjur interesit të publikut, Presidenca tha se kreu i shtetit nuk qëndron në detyrë pas 24 korrikut, nëse nuk është zgjedhur presidenti i ri.

Në këtë rast, kompetencat i kalojnë kreut të Kuvendit, që aktualisht është Ilir Meta. /Telegrafi/

the authorE B