Rajon & Botë

Presidenti i Filipineve: Nuk do të flas me terroristët

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka thënë të mërkurën se ai nuk do të flasë me myslimanët rebelë, të cilët e kanë okupuar jugun e qytetit dhe ka thënë se qëndron i bindur për ta luftuar grupin terrorist ISIS.

Këto deklarata, presidenti filipinas i ka bërë gjatë një ceremonie të ushtrisë filipinase, ku ka thënë se “nuk do të flas me terroristët”, kështu duke iu referuar militantëve qe po bëjnë tash e sa kohë konflikt në pjesën jugore të Filipineve.