Aktuale

Prizren, e plagos vetën në poligonin e gjuajtjeve me armë

Gjatë pasdites së djeshme një person është vetë plagosur në poligonin e gjuajtjes me armë.

Viktima është dërguar ne Spitalin Prizrenit dhe sipas mjekut është jashtë rrezikut për jetë.

Janë konfiskuar tri pistoleta, pesëdhjetë fishek, pesë karikator dhe 36 gëzhoja.

Inspektori komunal i ka ndërprerë punën qendrës. Dy të dyshuar janë intervistuar dhe me urdhër të prokurorit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.