Rajon & Botë

Publikohen pamje pas sulmit kur myslimanët e kapin sulmuesin në Londër (Video)

Janë publikuar pamje që shfaqin momentin kur turma e njerëzve e kap të dyshuarit i cili i shkeli me furgon këmbësorët afër një xhamie në veri të Londrës.

Të paktën një person është vrarë dhe 10 të tjerë janë plagosur në këtë sulm, transmeton Express.

Turma ia ka dorëzuar policisë të dyshuarin 48-vjeçar, e cila e arreston atë më pas./Express/