Rajon & Botë

Publikohen pamje të reja të tmerrshme nga masakra në Serbi (Foto +16)

Pas masakrës që ndodhi në veri të Serbisë, ku një person i armatosur ka hyrë në një kafene dhe ka vrarë gjithsej 5 persona, duke përfshirë edhe ish gruan e tij, ai la të plagosur edhe 20 persona të tjerë

Siniša Zlatić, 38 vjeçar, u fut në kafenenë “Makijato” në veri të Serbisë, vendi i quajtur Zhitishtu dhe hapi zjarr me një mitraloz, shkruajnë mediat serbe, transmeton Gazeta Express.

 

Ja fotografitë nga vendi i ngjarjes. Foto +16: