Rajon & Botë

Putin uron Macron-in për fitoren, i gatshëm për bashkëpunim

Presidenti rus Vlladimir Putin ka uruar sot presidentin e ri të Francës Emanuel Macron, thuhet nga Kremlini zyrtar.

Putin ka konfirmuar gatishmërinë për bashkëpunim të ndërsjellë në fushat bilaterale, regjionale dhe pyetje globale, duke shtuar se kjo është në përputhje me interesat e dy popujve, transmeton agjencia ruse Tass.