ShowBiz

Qytetarët po kërkojnë që ky aktor të luajë rolin e Adem Jasharit

Qytetarë të shumtë kanë shfrytëzuar rrjetin social Facebook për të kërkuar që aktori i njohur Shpëtim Kastrati të luajë rolin e komandantit legjendar Adem Jashari.

Ditë më parë u përmend si opsion aktori kroat Rade Šerbedžija që të luajë këtë rol, mirëpo që u kundërshtua fuqishëm.

Shpëtim Kastrati është aktor kosovar i cili ka luajtur një mori filmash të tillë si “Kukumi” me regji të Isa Qosja si dhe shfaqje të ndryshme në teatër, shkruan arbresh.info.