Kuriozitete

Qytetet e botës, ashtu siç nuk i keni parë asnjëherë

Qytetet më të famshme përreth botës janë fotografuar shumë herë, por kurrë kështu.

Grupi rus i fotografisë ‘AirPano’ ka kapur pamje mahnitëse në formatin panoramë dhe 360 shkallë të destinacioneve më të njohura të botës.

Deri më tani, puna e tyre ka përfshirë ndërtimet moderne në Singapor, Shangai dhe Dubai, si dhe arkitekturën tradicionale në Moskë dhe Londër, transmeton Gazeta Express.

Rezultati i fotografive është mahnitës! Shikoni më poshtë:

Sidnei

Las Vegas

Shangai

Dubai

Buenos Aires

Amsterdam

Çeçenia

Lisbonë

Romë

Singapor

Vatikan

Madrid

Kuala Lumpur

Leave a Reply