Sport

Real Madrid me katër mungesa të mëdha ndaj Celta Vigos (Foto)

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e sotme ndaj Celta Vigos
Risi në listën e të ftuarave është rikthimi i Nachos, kurse në këtë takim Real Madrid do të jetë pa yjet si: Dani Carvajal, Pepe, Gareth Balen dhe James Rodriguezin.

Ky takim është si një finale për Real Madridin, pasi me fitore eventuale do të bënte një hap të madh drejt titullit në La Liga, shkruan Express.

Real Madrid ka 87 pikë të tubuara, sa ka edhe Barcelona që është e para falë golaverazhit më të mirë. /Express/

Lojtarët e ftuar