Sport

Real Madrid ofron 35 milionë euro për Sissokon (Foto)

Pasi dështoi ta blej Paul Pogban, Real Madridi është hedhur në sulm për ta transferuar Moussa Sissokon nga Newcastle United.

Sipas tabloidit britanik, The Daily Telegraph, Real Madridi është hedhur në sulm për ta transferuar Moussa Sissokon nga Newcastle United

Zinedine Zidane i ka drejtuar sytë kah Sissokon pasi nuk arriti ta transferoi Paul Pogban nga Juventusi,i cili  vendosi t’i bashkohet Manchester Unitedit, përcjell Express.

Daily Telegraph shkruan se Real Madridi është i gatshëm t’i ofroj Newcastles 30 milion funte (35 milion euro) për Sissokon, i cili shkëlqeu me Francën në Euro2016.

Përveç Real Madridit, Sissokon e kërkon Borussia Dortmund, Juventus dhe Everton. /Express/