Sport

Real Madrid – Sevilla, rezultat befasues pas pjesës së parë (Video)

Ka përfunduar 1:1 pjesa e parë e finales së Superkupës së Evropës mes Real Madridit dhe Sevillës.
Reali ishte skuadra e parë që kaloi në epërsi, kur në minutën e 21’, shënoi Asensio, ndërsa në minutën e 41’, Sevilla barazoi me anë të Vasquez.