Sport

Real Madrid transferon dy yje nga Monaco? (Foto)

Real Madridi po përgatitet që të bëjë një goditje të madhe gjatë afatit kalimtar të verës.

Sipas të përditshmes sportive madrilene, Marca, drejtuesit e Real Madridit ua kanë vërë syrin dy yjeve të rinjtë të Moancos.

Fjala është për mesfushorin Bernardo Silvan dhe sulmuesin e ri, Kylian Mbappé, i cili po krahasohet me Thierry Henryn, përcjell Express.

Silvan dhe Mbappe po shkëlqejnë me Monacon, derisa kanë zgjuar interesimin edhe të shumë skuadrave të mëdha evropiane.

Pritet të shihet gjatë verës nëse Los Blancos do të arrij t’i transferoj këta dy yje në “Snatiago Bernabeu”. /Express/