Sport

Reali pranon ta shesë Kroosin tek Unitedi

Real Madridi raportohet se është i gatshëm ta shesë Toni Kroosin te Manchester Unitedi për të shtuar fondin për blerjen e yllit të PSG-së, Neymar.

Sipas “The Express”, Reali e do Neymarin si zëvendësues afatgjatë të Cristiano Ronaldos.

Këtë transferim nuk mund ta mbulojë as shitja e Gareth Balet, andaj gjermani po konsiderohet si shitje shtesë.

PSG dhe Manchester City mësohet se po vëzhgojnë nga afër situatën e Kroosit.

the authorE B