Kuzhina

Receta e gurabisë me mjaltë

Gurabije aq të shijshme dhe të buta do të gatuani shpesh.
Janë të lehta për t’u gatuar dhe nuk kërkojnë shumë përbërës, transmeton lajmi.net.

Ndiqni përbërësit dhe metodën e përgatitjes:

Përbërësit:

– 250 g mjaltë,

– 250 g sheqer,

– 250 g yndyrë,

– 250 g grizë (miell orizi)

– 4 vezë,

– Një lugë e vogël sodë buke,

– Një qese e vogël kanellë,

– 800 g miell.

Përgatitja:

Tundini dy vezë, shtoni sheqerin, yndyrën, grizën, sodën e bukës, kanellën dhe miellin dhe tundini mirë.

Brumin e përgatitur vendoesni në kallëp të lyer dhe pjekeni në furrë në temperaturë 200 gradë celsius.

Kur gurabijat të pjekën, nxirrni nga kallëpet dhe rrotulloni në pluhur sheqeri. /Lajmi.net/