Shëndetësi

Receta me kafe, mënyra më e mirë për zhdukjen e celulitit nga trupi

Ky recetë me kafe bie në sy për thjeshtësinë e saj dhe rezultatet po aq efektive. Ju mund ta përdorni atë si armë sekrete për të luftuar celulitin, problem me të cilin mund të përballen shumë gra.

Celulitit është më i dukshëm tek vithet dhe kofshët, dhe zakonisht ndodh pas moshës së pubertetit.

Kjo recetë është veçanërisht e efektshme nëse aplikohet në lëkurë në përfundim të dimrit apo në pranverë, kur lëkura ka mangësi vitaminash dhe elemente ushqyes. Ajo është gjithashtu ideale për lëkurë të thatë dhe të thatë.

Përbërësit:

1/2 filxhan llum kafeje
Vaj ulliri ekstra i virgjer
Një enë plastike
Përzieni një gjysmë gotë me llum kafeje dhe pak vaj ulliri. Nxeheni këtë përzierje në mikrovalë për 20 sekonda.

Përhapeni përzierjen e ngrohtë në zonën ku keni celulitit dhe mbulojeni me qese plastike. Lereni për 30 minuta, dhe pastaj pijeni me ujë të ngrohtë. Përsëriteni ktë proces dy herë në javë deri sa të shihni përmirësim