Sport

Refuzoi Realin, ja çfarë bën Liverpooli tani për Salah

Mohamed Salah ka refuzuar Real Madridin.

Egjiptiani do të rinovojë kontratën me Liverpoolin, përcjellë “Lajmi.net”.

Sipas “Mirror”, klubi nga “Anfield” do t’ia rritë pagën në kontratën e re. Pas rinovimit, Salah do të përfitojë 250 mijë euro neto në javë.

Ai konsiderohet si i pashitshëm nga klubi dhe për këtë arsye Liverpool do të mundohet të bëjë gjithçka për ta mbajtur në skuadër.