Aktuale

Reshitaj: Zhvillimi ekonomik është sot patriotizmi më i madh

Zv.presidentja e AKR-së, Albena Reshitaj, gjatë një tubimi në fshatin Mushtisht të Suharekës, ka akuzuar ata që po përdorin luftën çlirimtare nëpër fushata elektorale, për përfitime partiake.

Numri 30-të i Listës LDK-AKR-Alternativa, që njëherit është edhe stërmbesa e patriotit kombëtar Ramë Bllaca, tha patriotizëm sot është strategjia për mbajtjen e rinisë kosovare këtu dhe mos të ikin jashtë.

“Patriotizmi më i madh sot është zhvillimi ekonomik. T’i jepet mundësi rinisë këtu, e jo ta kërkojnë atë jasht vendit. Ky do të ishte patriotizmi jonë”, ka deklaruar Reshitaj.

Më poshtë mund të ndiqni një pjesë nga fjalimi i saj në Mushtisht!