Sport

Rezultate e tetë ndeshjeve të zhvilluara sonte

Kanë përfunduar tetë ndeshjet e xhiros së dytë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve

Janë zhvilluar tetë ndeshje në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, ku ka pasuar tetë fitore dhe asnjë barazim.

Në ndeshjet më të rëndësishme, PSG ka mposhtur Bayernin Munichun, Chelsea në udhëtim Atletico Madridin, Barcelona skuadrën e Benficas dhe Unitedi ka mposhtur CSKA Moscow.

Fitoren më të thellë e ka arritur skuadra e Taulant Xhakës, Basel, e cila deklasoi Benfican me rezultat 5:0. /Express/