Aktuale

Rezultati në Prishtinë: VV-ja i ikën dukshëm LDK-së, kush radhitet e treta

Deri më tani janë numëruar mbi 97% të votave nga KQZ-ja, raporton Gazeta Express.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin edhe për kryeqytetin.

Në këtë përqindje nuk janë votat me kusht dhe ato të diasporës.

Deri më tani partia e Albin Kurtit numëron 62 mijë e 289 vota.

LDK ndërkaq radhitet e dyta me 16 mijë e 654 vota.

E treta ndërkaq është PDK-ja./GazetaExpress/