Sport

Rikthehen Ramos dhe Isco

Ramos dhe Isco janë gati për Levanten.

Ramos dhe Ico i kanë lënë pas shqetësimet, ata janë ftuar për ndeshjen që Real Madridi e zhvillon sonte nga ora 20:45 në udhëtim te Levante, shkruan Gazeta Express.

Nga lojtarët e afruar gjatë verës, vetëm Theo është ftuar për këtë sfidë, Mayoral, Llorente dhe Achraf kanë mbetur jashtë – ndërsa Vallejo dhe Ceballos vazhdojnë të jenë të lënduar.

Në letër, kjo duket sfidë e lehtë për Los Blancos, por nuk duhet harruar se në ndeshjen e parë në Santiago Bernabeu Levanti mori një pikë duke barazuar 1-1, përcjell Express.

19 lojtarët e ftuar nga Zidane:

the authorE B