Sport

Ronaldo gëzon Realin para ndeshjes me Barcelonën (Foto)

Cristiano Ronaldo është duke bërë maksimumin që të jetë gati për ndeshjen e parë të Superkupës së Spanjës ndaj Barcelonës në Camp Nou
Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo vazhdon të ruajë formën e tij fizike dhe këtë e tregoi edhe në Superkupën e Evropës ndaj Manchester Unitedit.

Portugezi edhe pse me vetëm tri stërvitje, luajti për 15 minuta ndaj Unitedit.

Por, qëllimi i tij kryesor tashmë është që të përshpejtojë në përgatitje dhe të jetë gati për ndeshjen e parë të Superkupës së Spanjës ndaj Barcelonës, e cila zhvillohet këtë të diel në Camp Nou, shkruan Marca.

Fjalën përfundimtare nëse Ronaldo do të luajë nga fillimi e ka trajneri Zinedine Zidane.

Francezi pavarësisht se ka nevojë për Rnaldon, ai ka treguar se di të jetë i kujdesshëm dhe nuk dëshiron të rrezikojë lojtarët kur ata nuk janë gati 100 për qind. /Express/