Aktuale

Rrëfimi i kosovarit që i shpëtoi sulmit në Munih: Aty e pash tmerrin

Enis Zulfaj një shqiptar i Kosovës që është duke jetuar në Munih të Gjermanisë, i ka shpëtuar sulmit të sotëm që ndodhi në një Qendër Tregtare. Ai në një status në Facebook ka treguar se ishte shumë afër vendit ku ndodhi sulmi. “Isha vetëm pak metra afër atyre qenjëve të frikshme që bërtisnin dhe gjuanin me armë. Aty pash tmerrin”.

Ky është rrëfimi i plotë i tij i postuar në Facebook:

Para disa orëve për fat të mirë shpëtova nga një sulm terrorist ne një qender tregtare në Minhen të Gjermanisë. Isha vetëm pak metra afër atyre qenjëve të frikshme që bërtisnin dhe gjuanin me armë. Aty pash tmerrin Të gjith vraponim me sa fuqi kishim për tu larguar nga objekti  Njerzë të qmendur nga frika,fëmij e të moshuar duke qarë e duke kërkuar ndihmë,githqka e tmerrshme. Qindra automjete pilicie e shumë grupe të ndihmes mjeksore të cilet na pyesnin nëse kemi nevoj per ndihmë pak minuta pas ngjarjes.

Një shtet i përgaditur siq është Gjermania e ka të pamundur ti parandaloj këto sulme, frikësohem qka do të ndodh nëse diqka e till ndodh në Kosovë?

Vërtet meritojn vdekjen të gjithë këto qenje jonjerzore Vërtet meritoj vdekjen të gjith ata që i përkrahin Vërete nuk mundë të quhen njerzë ata që nuk i kundërshtojn dhe nuk e luftojnë këtë grup terrorist.

 

the authorSamir Dalipi