Shëndetësi

Rreziku nga patatet e fërguara

Ngrënia e patateve të fërguara është shumë e rrezikshme për shëndetin e përgjithshëm për shkak të përmbajtjes së lartë të yndyrës.

Mirëpo, patatet e fërguara rrisin edhe rrezikun e vdekjeve të parakohshme.

Për shkak të yndyrës së tepërt, ngrënia e tyre shkakton probleme të ndryshme të zemrës, transmeton Indeksonline.

Dhe siç e dimë, sëmundjet e zemrës janë ndër shkaktarët më të shpeshtë të vdekjeve.

Mjekët vazhdimisht bëjnë thirrje që të shmangim ushqimet e fërguara me shumë yndyrë dhe të zgjedhim t’i ziejmë ato ngaqë nuk humbin vitaminat dhe nuk janë të dëmshme./Indeksonline/