Rajon & Botë

Rrëzohet një bombardues rus në Siri, nuk ka të mbijetuar

Aeroplani bombardues rus, Su-24 është rrëzuar me rastin e fluturimit në Siri dhe ekuipazhi nuk k arritur të katapultojë, transmetojnë mediat ruse.

Su-24 është rrëzuar pas nisjes nga aeroporti Hmejm në Siri dhe me këtë rast ka humbur jetën i gjithë ekuipazhi, njoftoi Ministria e Mbrojtjes së Rusisë.

Shkaqet e rrëzimit të aeroplanit rus Su-24 mund të jenë parregullsitë teknike të fluturakes.