Rajon & Botë

Rusia e nis drejt baltikut përmbindeshin bërthamor (Foto)

Rusia ka dërguar në detin baltik një përbindësh 174 metra të gjatë duke rritur tensionet mes saj dhe vendeve të NATO-s.

Bëhet fjalë për nëndetësen bërthamore “Dmitry Donskoy”, e cila është e armatosur deri në dhëmbë edhe me raketa bërthamore, shkruan Albeu.com.

Nëndetësje do të udhëtojë përreth Norvegjisë dhe Danimarkës.

Ajo është nëndetësja më e frikshme e periudhës së Luftës së Fthotë dhe përveç 20 raketave bërthamore ka 6 silurhedhës me një total prej 200 mbushjesh.

the authorE B