Aktuale

Rusia po përgatitet për luftë

Tensionet mes SHBA’së dhe Rusisë janë duke u shkuar në nivel më të lart e më të rrezikshëm. Kjo po ndodh që nga Lufta e Ftohtë ku të dyja palët tashmë janë duke u përgatitur për konflikt

Moska është akuzuar se pompoziteti me pjesën tjetër të botës, po përgatitë civilë për luftë të mundshme.

Zyrtarët amerikanë kanë thënë për NBC News se CIA është duke u përgatitur për një sulm të mundshëm kibernetikë në Kremlin, transmeton Gazeta Express.