Sport

Sakrifica e madhe e Suarez për ta lënë Barcelonën për Atletico Madridin

Dy vite kontratë me pagë 8 milionë euro në sezon – e pamundura po bëhet e mundur.

Luis Suarez është rrugës për t’u bërë lojtar i Atletico Madridit.

Pak kush e ka menduar se mund të ndodhë kjo dhe një futbollist si Suarez të lërë Barcelonën për Atleticon, por ardhja e Ronald Koeman te Barça ka bërë që të lëvizin gjërat shumë më ndryshe.

Gazetari i COPE Antonio Ruiz, nga burime të sigurta ka mësuar se Luis Suarez është rrugës për t’u larguar nga katalunasit do të nënshkruajë kontratë 2 vjeçare me Atleticon, ku do të fitojë 8 milionë euro në sezon, ka pranuar të marrë pagë 50% më të ulët se në Barcelonë.

Diego Simeone e ka telefonuar dhe e ka bindur uruguaianin t’i bashkohet ekipit të tij.

Në anën tjetër, Alvaro Morata tashmë është rrugës për në Juventus. /Gazeta Express/

the authorGazetaKNN