Sport

Salah në Liverpool, Shaqiri në Romë? (Foto)

Skuadra e Liverpoolit pritet që sot ta zyrtarizoj Mohamed Salahn.Menjëherë mediat italiane janë duke spekuluar se Roma ka gjetur zëvendësuesin e tij.

Bëhet fjalë për Xherdan Shaqirin i cili mund të rikthehet në Serie A.Shaqiri mund ta lë Stoke Cityn, ndërsa Roma e ka futur në listën e objektivave kosovarin.

Dy futbollistët tjerë që mund të jenë zëvendësues të Salah në “Olimpico” janë: Berardi dhe Suso.