Sport

Salah nuk i harroi tifozët e tij dhe shkon t’i përshëndes, duartrokitje dhe brohoritje për të pas ndeshjes

Mohamed Salah duke u përshëndetur . (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Mohamed Salah është lojtari i momentit në Evropë, pasi anësori i Liverpoolit po çmend me golat e tij.

Ai në ndeshjen e parë kundër Romës shënoi dy herë dhe asistoi dy herë.

Liverpooli kaloi në finale me rezultat të përgjithshëm 7-6, me Salahin që ishte ndër më meritorët.

Egjiptiani këtë edicion ka kaluar nga Roma te Liverpool, me romakët që ishin të detyruar ta shisnin shkaku i FFP (Fair Play Financial).

Por anësori nuk e harron Romën, tifozët dhe qytetin ku karriera e tij nisi të lulëzojë, ku u prit mjaftë mirë.

Pas ndeshjes ai shkoi dhe i përshëndeti tifozët e Liverpoolit që nuk i kursysenin thirrjet për të.

Mohamed Salah duke u përshëndetur . (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Një dashuri dhe respekt mes palëve, pasi Salah i ka bërë të ëndërrojnë.