Kuzhina

Sallatë me makarona, ja si ta përgatisni

Megjithëse një recetë e thjeshtë, do iu duhet për ndonjë vakt ushqimor

Përbërësit

250-300 gr makarona, 5-6 domate të vogla, 1 tufë rukola, 2-3 lgj pesto, 1-2 lgj majonezë, Djathë mocarela, domate të thara në vaj

Ullinj, borzilok, Kripë, piper.

Përgatitja

Ziejmë makaronat aldente, i lemë të ftohen dhe më pas i trazojmë me të gjithë përbërësit e tjerë dhe e kemi gati sallatën e ftohtë. /Ballkan Web/