Tech

Samsung Galaxy Note 8 do të jetë më i madh se modeli S8+

Samsung Galaxy Note 8 do të ketë dimensione më të mëdha se sa telefoni Galaxy S8+, është bërë e ditur nga kompania jugkoreane.

Pritet që modeli i ri i Samsung do të ketë ekran 6,3 inç dhe do të jetë i pranishëm kësaj vere, transmeton KosovaPress.

Për modelin S8+ konsiderohet se ka ekran të panevojshëm të madh prej 6,2 inç, andaj paralajmërimet se pasuesi i tij do të ketë ekran ende më të madh është befasues.

Samsung dëshiron të kthehet në brendin Note, pas katastrofës së vitit të kaluar me modelin Note 7.

the authorE B