Tech

Samsung nis testimin e Galaxy Note 8

Pajisja e shumëpritur e Samsung, Galaxy Note 8 aktualisht është duke u testuar para prezantimit zyrtar në shtator.

Galaxy Note 8, të cilin nuk duhet përzier me tabletët e vjetër që kanë të njëjtin emër, thuhet se po testohet në versionin Android Nougat, në vend të versionit beta Android 8, transmeton KosovaPress.

Kjo nënkupton se pajisja do të prezantohet më herët se sa ishte pritur, ndoshta edhe në gusht të këtij viti.

Ngjashëm me Galaxy S8 dhe S8 Plus, Note 8 pritet të ketë ekran Infinity, kamerë të dyfishtë, procesor Snapdragon 835 ose Exynos 8895, varësisht nga rajonet dhe stili.