Sport

Schweinsteiger transferohet te skuadra amerikane

Bastian Schweinsteiger do të largohet edhe përfundimisht prej Manchester Unitedit.Mesfushori gjerman raportohet se ka arritur marrëveshje me skuadrën e ligës amerikane të MLS-it,
Chicago Fire.“Gjatë karrierës time, gjithmonë kam shijuar mundësi të reja dhe besoj se edhe kjo do të më ndihmoj të arrij diçka të madhe”, deklaroi Schweinsteiger për “Tribune”.“Transferimi im në Chicago Fire nuk bën përjashtim. Jam i bindur nga vizioni i klubit dhe filozofia e tij andaj dua t’u ndihmoj në këtë projekt”, theksoi ai.Ish-reprezentuesi gjerman nuk është paraqitur shumë në fushë pas ardhjes në stolin e trajnerin Jose Mourinho.