Rajon & Botë

Së paku 40 të vrarë nga sulmet në Jemen

Sulmet vetëvrasëse në qytetin Aden të Jemenit kanë lënë të vrarë së paku 40 persona.

Zyrtarë të sigurisë kanë thënë se shpërthimi i një makine bombë ka pasur në shënjestër disa të rinj, që prisnin në radhë për t’u rekrutuar në ushtrinë e Jemenit.

Një tjetër sulm ka ndodhur pak më vonë, duke goditur një bazë ushtarake pranë.

Përgjegjësinë për sulmet nuk e ka marrë ende asnjë grup.

Në të kaluarën, Al Kiada dhe i ashtuquajturi Shtet Islamik kanë marrë përgjegjësinë për disa sulme kundër forcave qeveritare të Jemenit.

Leave a Reply