Aktuale

Sekuestrohen 50 kg hashash, në kërkim 5 persona

50 kg lëndë narkotike dhe 385 bimë kanabis sativa në proces tharje janë sekuestruar nga policia e Shkodrës, ndërkohë që janë shpallur në kërkim pesë persona.

Në sajë të operacionit policor “Muzgu” janë ushtruar kontrolle në disa banesa në fshatin Kir ku dhe është gjetur sasia e drogës e paketuar nëpër thasë gati për shitje, dhe 385 bimë narkotike në proces tharje. Këto të fundit u asgjësuan me anë të djegies.

Në kërkim janë shpallur B.M 21 vjeç, G.M 43 vjeçe,  F.P 42 vjeç, Gj.P 31 vjeç dhe K.Gj, të gjithë banues në fshatin Kir.