Sport

Shaqiri, motori i Stoke Cityt

Stoke City dhe Southampton do të përballen sot, nga ora 16:00, në kuadër të xhiros së shtatë të Premierligës

Tabloidi britanik, The Guardian, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave, përcjell Express.

Xherdan Shaqiri, ylli i Stoke City, do të luajë nga minuta e parë ndaj Southamptonit.

Kosovari ma pasaportë zvicerane deri më tani i ka luajtur të gjitha ndeshjet me Stoke Cityn. /Express/

the authorE B