Rajon & Botë

SHBA regjistron mbi 56 mijë raste të reja me COVID-19

MIAMI BEACH, FLORIDA - JULY 13: Cars are seen in line as the drivers wait to be tested for COVID-19 at the COVID test site located at the Miami Beach Convention Center on July 13, 2020 in Miami Beach, Florida. Florida health officials on Sunday reported 15,300 new confirmed cases of COVID-19 as the state of Florida tries to contain the recent spike in cases. (Photo by Joe Raedle/Getty Images)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdon të regjistrojë numër të madh të infeksioneve ditore me COVID-19.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë të paktën 3,361,042 raste të koronavirusit dhe 135.582 vdekje të lidhura, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn, transmeton lajmi.net.

Të hënën, SH.B.A. raportoi 56.100 raste të reja dhe 377 vdekje.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara.

the authorGazetaKNN