Aktuale

Shembja e djeshme e dheut – Policia jep detaje

Dje në Prishtinë në “Lagjen e Muxhaxhirëve” ka pasur shembje të dheut.

Policia raporton sot se arsyeja e rrëshqitjes së dheut është nga reshjet e shiut.

“Raportohet se në një vendpunishte të një kompanie si pasojë e reshjeve të shiut ka rrëshqitur dheu, me ç’rast janë evakuuar dy familje dhe është bllokuar rruga”, shkruan Policia.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet policore dhe inspektorët komunalë./FaktePlus